Розрахувати

Пенсійні фонди

Недержавні пенсійні фонди (НПФ) – поширений у всьому світі інструмент накопичення коштів на пенсію.

Головна мета фонду – зберегти пенсійні накопичення від інфляції та примножити їх шляхом інвестування у фінансові інструменти. Інвестування, у свою чергу, має на меті отримання інвестиційного прибутку, який пропорційно розподіляється між усіма учасниками фонду.

OTP Capital управляє активами чотирьох недержавних пенсійних фондів. Водночас, компанія є засновником двох з них – ОТП Пенсія та ФріФлайт.

У своїй інвестиційній діяльності OTP Capital дотримується консервативної стратегії та максимальної диверсифікації активів фонду, що є важливою умовою для мінімізації інвестиційних ризиків та збереження накопичень учасників фонду.

Як працює НПФ

Внесення коштівВкладник вносить кошти до фонду, самостійно визначаючи суму та періодичність. Кошти накопичуються на особистому пенсійному рахунку учасника.
ІнвестуванняЗ метою примноження коштів учасників компанія з управління активами від імені фонду інвестує їх у найбільш вигідні фінансові інструменти.
ПримноженняЗа рахунок регулярних внесків від вкладника та постійній капіталізації отриманого доходу інвестиція зростає.
Пенсійні виплатиПо досягненню пенсійного віку учасник отримує пенсійні виплати. У період виплат кошти продовжують працювати та приносити дохід.

Хто може бути вкладником тa yчасником фонду

Вкладник
Учасник

Вкладник


Це той, хто сплачує пенсійні внески до недержавного пенсійного фонду. Вкладником може бути як сам учасник, так і третя особа, яка має родинні звʼязки з учасником, або є його роботодавцем.

Вкладниками можуть бути:

  • Фізичні особи на власну користь
  • Фізичні особи на користь членів своєї родини (батьки, діти, подружжя і т.д.)
  • Роботодавець на користь своїх працівників

Які компанії обслуговують фонд

АдміністраторКомпанія, яка займається обліком активів фонду. Саме адміністратор від імені фонду веде безпосереднє спілкування з учасниками фонду. Займається укладанням пенсійних контрактів, обліком пенсійних рахунків та здійсненням виплат
КУАКомпанія з управління активами відповідальна за інвестиційну діяльність фонду. Компанія розробляє інвестиційну стратегію фонду та слідує їй, намагаючись у найвигідніший спосіб примножити кошти учасників фонду
Банк-зберігачБанк, який обслуговує рахунки пенсійного фонду та зберігає його активи

Відповідно до вимог законодавства недержавний пенсійний фонд обслуговують три незалежні компанії, які виконують функції:

  • Обліку
  • Управління активами фонду
  • Зберігання

Даний функціональний розподіл забезпечує захист пенсійних активів, а також передбачає перехресний контроль за діяльністю фонду.

 

Кожна обслуговуюча компанія діє чітко у межах своїх повноважень та відповідає своїм майном за збереження та цільове використання пенсійних накопичень, що належать учасникам фонду

Чому НПФ - це безпечно?

1
НПФ не може збанкрутіти

Відповідно до законодавства НПФ є некомерційною організацією, а отже не може бути оголошений банкрутом і ліквідований згідно з чинним законодавством України про банкрутство. У разі якщо рада фонду прийме рішення про ліквідації НПФ – всі пенсійні накопичення будуть переведені до іншого НПФ чи страхової компанії.

2
Активи фонду відокремлені від активів обслуговуючих компаній

Активи фонду – це  власність його учасників. Вони повністю відокремлені від активів обслуговуючих компаній та засновників фонду. Такий підхід – це дієвий механізм захисту пенсійних накопичень. Він забезпечує збереження пенсійних активів навіть у разі банкрутства чи ліквідації обслуговуючих компаній.

3
Активи фонду інвестовані у різні фінансові інструменти

Принцип диверсифікації лежить в основі інвестиційної стратегії фонду. Простими словами – “не потрібно класти всі яйця в один кошик”. Даний принцип закріплено на законодавчому рівні. Є чітка вимога до того, в які активи може інвестувати НПФ та у якій пропорції

4
Можливість у будь-який момент змінити НПФ

Учасники НПФ не зобовʼязані продовжувати співпрацю з фондом зі шкодою для себе. Що це означає? Якщо результати діяльності фонду не задовольняють – можна у будь-який момент перевести свої пенсійні заощадження до більш надійного та дохідного фонду.

Як укласти пенсійний контракт?

Заповнити заявку
Отримати пакет документів
  • Заяву на приєднання до публічного контракту
  • Повідомлення про відкриття пенсійного рахунку з реквізитами
  • Пароль та логін для доступу до особистого кабінету
Підписати та надіслати
  • Заяву на приєднання до публічного контракту
  • Копії паспорту та ідентифікаційного коду або копії ID картки
  • Копію документу, що підтверджує реєстрацію

Фонди, що належать OTP Capital

ОТП ПенсіяЧиста дохідність за 1 рік17.34 %Дізнатись більше
Фрі ФлайтЧиста дохідність за 1 рік у долларах8.29 %Дізнатись більше

Калькулятор недержавної пенсії

Калькулятор недержавної пенсії

Пенсійний калькулятор дозволяє провести орієнтовний розрахунок пенсії на визначений строк та суму пенсійних накопичень. Усі розрахунки та отримані результати мають ілюстративний характер та не гарантують отримання учасником доходу у майбутньому. Держава не несе відповідальність за дохідність інвестиційної політики фонду.
За внесками
За виплатами
UAHUSD

Умови накопичення

років
12650
100 ₴1 000 000 ₴
%
1%16%30%

Умови виплат

років
150
%
1%16%30%

Розрахунок

Внесена сума
Накопичена сума
Розмір першої виплати
Розмір останньої виплати
Середній розмір щомісячної пенсії
*****
В процесі виплат накопичена сума продовжує приносити дохід, тому сума виплат перевищує суму накопичень
Виплачена сума:
UAHUSD

Бажана пенсія

1 ₴100 000 ₴
років
12650
років
150
%
1%16%30%

Внески

Необхідний щомісячний внесок
Накопичена сума на початок виплат

Як накопичити на пенсію?

Поширені питання

Умови участі та виплат
Безпека
Податки та пільга
Законодавство
Як працює НПФ?

Приватні особи та/або компанії здійснюють добровільні внески на пенсійний рахунок учасника. Активи накопичуються та зростають за рахунок інвестиційного прибутку. По досягненню пенсійного віку учасникові здійснюються пенсійні виплати. Впродовж періоду пенсійних виплат залишок коштів продовжує приносити прибуток.

Від чого залежить розмір майбутніх пенсійних виплат?

Розмір виплат (пенсії) залежить виключно від суми накопичень, що обліковуються на пенсійному рахунку учасника на момент призначення виплати та строку виплат. Для того, щоб заощадження працювали ефективніше, бажано починати здійснювати пенсійні внески якомога раніше – більший період часу для внесків та зростання пенсійних коштів за рахунок складного відсотка дозволять отримати більший інвестиційний прибуток. Навіть невеликі внески, але протягом тривалого часу, надають змогу накопичити суттєвий капітал.

Розрахувати свою майбутню пенсію можна за допомогою «Калькулятора недержавної пенсії».

Хто може бути учасником НПФ?

Учасником НПФ може бути будь-хто:

  • громадянин України
  • іноземець
  • особа без громадянства.
Хто може здійснювати внески на користь учасників?

Вкладниками можуть бути подружжя, діти, батьки, рідні брати і сестри, дід і баба учасника фонду, діти подружжя учасника фонду, у тому числі усиновлені ним (нею) діти, батьки подружжя учасника фонду, та юридичні особи (роботодавець або професійне об’єднання, членом якого є учасник фонду).

Чи є вікові обмеження для участі у НПФ?

Мінімальний та максимальний вік учасника не обмежений законодавством. Наприклад, вік наймолодшого учасника «ОТП Пенсія» – 1 рік, а найстаршого – 91 рік.

Чи існують обмеження або зобов’язання щодо розміру та періодичності внесків до НПФ?

Обмежень та зобов’язань не існує. Ви самі вирішуєте, яку суму сплачувати та як часто це робити. У Європі та США, наприклад, вважається нормою щомісячний платіж від 5 до 10 відсотків від прибутку.

Як можна дізнатися про стан індивідуального пенсійного рахунку?

Слідкувати за станом пенсійного рахунку можна в особистому онлайн-кабінеті на сайті Адміністратора фонду,або в мобільному додатку та за допомогою безкоштовної щомісячної SMS-розсилки.

Який вік є мінімальним для пенсійних виплат та яка їх періодичність?

Законодавством визначено період початку пенсійних виплат – не раніше ніж за 10 років до офіційного пенсійного віку (наразі – з 50 років). Виплати мають тривати не менше 10 років та можуть здійснюватися щомісяця, щокварталу, щопівроку, щороку. Якщо сума заощаджень невелика (станом на січень 2023 року – до 125 580 грн.), то кошти можна отримати одноразово.

Чи можна отримати кошти до настання пенсійного віку?

Так, у разі якщо учасник виїжджає на постійне місце проживання за кордон та має про це відмітку у паспорті або має медично підтверджений критичний стан здоров’я (онкозахворювання, інсульт, інвалідність).

Чи можна перевести кошти до іншого НПФ?

Перевести накопичення до іншого пенсійного фонду можна, але не частіше ніж раз на півроку.

Не знайшли відповіді на своє запитання?

    E-mail*